Скачать шаблон Joomla с JooMix.org

Ваше благополуччя залежить від ваших власних рішень.

  Джон Д. Рокфеллер

       Механіки холодильно-компресорних машин, вентиляційного устаткування  та машин для кондиціювання повітря є актуальні на ринку праці завдяки стрімкому розвитку  техніки і технологій і, як наслідок, суттєвим кліматичним змінам на планеті Земля. Доконаним фактом  є глобальні зміни клімату на всіх континентах в бік підвищення температури. Влітку температура значно підвищується і потреба кондиціювання повітря в житлових приміщеннях  надзвичайно актуальна. Високотехнологічні процеси у всіх галузях виробництва вимагають підтримування параметрів повітря в робочій зоні і кондиціювання повітря  є необхідним процесом. Обов’язкове кондиціювання повітря  практично в усіх видах транспорту, відпочинкових зонах (кінотеатри, спортивні зали, готелі, заклади громадського харчування, ресторанні комплекси).

 

Якщо відчуваєш покликання бути механіком, що спеціалізується на питаннях  експлуатації, ремонту,  пуску-налагодження  холодильно-компресорного, вентиляційного устаткування і кондиціонерів, то стань найкращим, обравши спеціальність 142 Енергетичне машинобудування.

 

Галузь знань: 14 Електрична інженерія

Спеціальність: 142 Енергетичне машинобудування

 

    Підготовка фахівців здійснюється за освітньо-професійним ступенем – фаховий молодший бакалавр

Класифікація: фаховий молодший бакалавр з Енергетичного машинобудування

Передумови: наявність базової або повної загальної середньої освіти

Термін навчання на базі:

 • Повної загальної середньої освіти (11 класів) – 1 рік 10 місяців;
 • Базової загальної середньої освіти (9 класів) – 2 роки 10 місяців

Форма навчання: денна

Основними перевагами професії є:

Мобільність – механіки з обслуговування холодильно-компресорного устаткування можуть працювати на підприємствах та в установах на постійній основі і мати приватну практику обслуговування побутових холодильників та кондиціонерів.

 • Перспективи кар’єрного росту – починаючи з найпростішої посади машиніста холодильно-компресорних машин, є можливість досягти професійного удосконалення до управління сервісними службами, керівника чи власника промислового підприємства (наприклад, холодильних складів, перевантажувальних терміналів).
 • Для фахівців з обслуговування холодильно-компресорного устаткування цінні уміння і досвід, а не вік, тому немає небезпеки залишитися без роботи, досягнувши пенсійного віку. Механіки холодильно-компресорних машин, вентиляційного устаткування та машин для кондиціювання повітря завжди мають високу оплату за виконану роботу.
 • Потреба в кадрах фахівців з обслуговування холодильно-компресорного устаткування, систем вентиляції та кондиціювання є актуальною в містах і селах, адже кожна приватна садиба, підприємство, офіс, навчальний заклад, лікувальна установа мають холодильники, кондиціонери, системи вентиляції, які необхідно обслуговувати.
 • Заробітна плата зростає разом з досвідом і постійним моніторингом сучасних розробок холодильної техніки та устаткування для кондиціювання повітря для впровадження енергоощадних технологій.
 • Можливості додаткового заробітку (приватні замовлення на ремонт, обслуговування, регулювання холодильників та кондиціонерів, монтаж систем вентиляції в індивідуальному будівництві).

 

      Унікальність спеціальності «Енергетичне машинобудування» полягає в тому, що здобувачі  фахової передвищої освіти отримають не лише класичну інженерну освіту, але і набудуть навички економічного напряму діяльності, управління та комунікацій. Фахівець  з енергетичного машинобудування – це універсальний  механік, який має можливості досягнути інженерного вдосконалення, адже інженерна думка є рушійною силою науково-технічного прогресу.

       Холодильно-компресорне, вентиляційне устаткування використовується на виробництвах, які мають постійну потребу в холоді і вентиляції заданих параметрів (кондитерські фабрики, хлібозаводи, м’ясопереробні, молокопереробні, консервні підприємства,  комбінати заморожених продуктів, морозива).   

        В коледжі проводиться підготовка техніків-механіків за  спеціальністю «Енергетичне машинобудування» і напрямами практичної діяльності  «Машиністи холодильно-компресорних установок», «Монтажники систем вентиляції і кондиціювання повітря». Для забезпечення підготовки кваліфікованих фахівців в коледжі  працюють професіонали - викладачі, які мають  досвід практичної діяльності; створена матеріальна база, обладнані кабінети і лабораторії, механічна майстерня. Впродовж навчання студенти засвоюють теоретичні знання,  виконують лабораторні роботи і практичні заняття. Для набуття практичних навичок студенти за весь курс навчання проходять навчальну (слюсарно-механічну, експлуатаційно-ремонтну, з вирішення виробничих ситуацій) практику. На четвертому курсі студенти засвоюють практичні навички  з виробничої і переддипломної практик на промислових підприємствах України, які використовують у виробничому процесі холодильні технології, системи  вентиляції та кондиціювання повітря.

    Технік-механік  знає будову вентиляційного, холодильно-компресорного устаткування, кондиціонерів, вміє обслуговувати, ремонтувати, заправляти устаткування холодильними агентами, володіє навичками роботи на металообробних верстатах, вміє виконувати слюсарні, монтажні, ремонтні, такелажні роботи.

    Робота техніка – механіка розповсюджується на промислове устаткування       (кондитерські, макаронні, м’ясопереробні, консервні, молокопереробні підприємства, оптові склади зберігання фруктів та овочів в регульованому газовому середовищі) і на обслуговування і ремонт побутової холодильної техніки і кондиціонерів. Механік з спеціальності «Енергетичне машинобудування» є потрібним, незамінним високооплачуваним  працівником в сучасному світі техніки і технологій.

    Працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми (державні, муніципальні, комерційні, некомерційні) та за будь-якими видами економічної діяльності.

  Випускники здатні виконувати професійну роботу за ДК 003:2010 за кваліфікаційними угрупуваннями:

 • 23485 - Механік;
 • 23525 - Механік дизельної та холодильної установок;
 • 23607 - Механік дільниці;
 • 23534 - Механік ізотермічних вагонів для перевезення живої риби;
 • 23546 - Механік льодозаводу;
 • 23601 - Механік рефрижераторних установок;
 • 23598 - Механік рефрижераторного поїзду (секції);
 • 23616 - Механік цеху;
 • 23552 - Механік-налагоджувальник;
 • 23592 - Механік-виробництва;
 • 23580 - Механік з ремонту устаткування;
 • 24938 - Теплотехнік;
 • 24971 - Технік-конструктор (механіка);
 • 23395 - Майстер виробничого навчання.

 

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ !

Коледж допоможе тобі стати першокласним професіоналом !

Page 1 of 18

Ми на карті

Контакти

м. Кам'янець-Подільський,
вул. Павла Скоропадського, 2

 • Teл: +38 (03849) 7-47-72;
 • +380682764139 (приймальна комісія)
 • Email: kpkhp@i.ua

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…