Хто в справах своїх не вміє бути гарним бухгалтером, той буде бродити як сліпий у пітьмі, навмання, і не минути йому великих збитків
Лука Пачіолі (1445-1517), італійський чернець, математик, засновник принципів сучасного бухгалтерського обліку «батько бухгалтерії»
Бухгалтер – найбільш затребуваних професій у сфері економіки і фінансів, нею займаються освічені, успішні люди, а облік – це не лише універсальна мова бізнесу, а й мистецтво, уся краса якого не завжди очевидна сторонньому спостерігачу, але повністю розкривається перед втаємниченим.
Професія бухгалтера вимагає надзвичайного таланту і терпіння. Але тим, хто її опанував, дається особливий дар бачити за цифрами складний світ економіки у її взаємозв’язках і гармонії.
Професія бухгалтера існує з давніх-давен і буде існувати завжди, адже ефективність діяльності будь-якого суб’єкта господарювання, юридичної̈ чи фізичної̈ особи залежить від організації̈ бухгалтерського, управлінського й податкового обліку. Облікові працівники, задовольняють інформаційні потреби на всіх рівнях управління, забезпечують можливість прийняття адекватних управлінських рішень у мінливому ринковому середовищі.
Якщо відчуваєш покликання бути економістом, що спеціалізується на питаннях обліку і оподаткування, то стань найкращим, обравши спеціальність «Облік і оподаткування»
Галузь знань: 07 «Управління та адміністрування»
Спеціальність: 071 «Облік і оподаткування»
Підготовка фахівців здійснюється за освітньо-професійним ступенем – фаховий молодший бакалавр
Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з обліку і оподаткування
Передумови: наявність базової або повної загальної середньої освіти
Термін навчання на базі:
- повної загальної середньої освіти (11 класів) – 1 рік 10 місяців;
- базової загальної середньої освіти (9 класів) – 2 роки 10 місяців.
Форма навчання: денна
Джерела фінансування для здобуття фахової передвищої освіти з даної спеціальності: за рахунок державного замовлення, за кошти фізичних або юридичних осіб.
Переваги навчання за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування»:
- Освітньо-професійна програма підготовки фахівців за даною спеціальністю складена з урахуванням вимог ринку праці.
- Навчання здобувачів освіти здійснюють висококваліфіковані педагогічні працівники коледжу, які постійно підвищують свій професійний рівень, є активними учасниками наукових семінарів, конференцій, тренінгів тощо.
- Під час навчання здобувачі освіти мають можливість брати участь в міжнародних, всеукраїнських, міжколедживськіх студентських конференціях, олімпіадах, конкурсах, форумах та освітніх проєктах.
- Здобувачі освіти навчаються у сучасних навчальних аудиторіях та лабораторіях, які обладнанні мультимедійними засобами До послуг здобувачів освіти – бібліотека, їдальня та буфет, спортивний комплекс, гуртожиток.
- Практичне навчання передбачає практичні заняття, лабораторні роботи та проходження здобувачами освіти виробничої практики. Базами практики є сучасні установи, організації та підприємства Хмельниччини різних галузей діяльності та всіх форм власності.
Випускники коледжу продовжують навчання у філії Національного університету харчових технологій за скороченими програмами.
Основними перевагами професії є:
- Мобільність – фахівці з обліку і оподаткування (бухгалтери) можуть працювати як наймані особи в офісі, так і на фрілансі та самостійно впливати на розмір своєї заробітної плати.
- Перспективи кар'єрного росту: починаючи з найпростішої посади – помічника бухгалтера – можна вирости до головного бухгалтера великого підприємства, організації чи установи або фінансового директора.
- Для фахівців цієї професії цінний досвід, а не вік, тому немає небезпеки залишитися без роботи, досягнувши пенсійного віку.
- Потреба в кадрах завжди висока, як у великому місті, так і в невеликих населених пунктах.
- Заробітна плата росте разом з досвідом і отриманням додаткових навичок (наприклад, володіння іноземною мовою).
- Можливості додаткового заробітку (разові складання звітів для невеликих фірм).
- Можливість здійснювати приватну практику.
Унікальність спеціальності «Облік і оподаткування» полягає в тому, що здобувачі фахової передвищої освіти отримають не тільки класичну економічну освіту, але й здобудуть додаткові ґрунтовні знання всіх тонкощів та нюансів, бухгалтерського, податкового та управлінського обліку, податкового законодавства, аудиту, економічного аналізу. Фахівець з обліку і оподаткування сьогодні – це універсальний економіст, який можете успішно претендувати на всі без виключення посади, де є вимога мати фахову передвищу економічну освіту.
Місцями працевлаштування випускників спеціальності 071 «Облік і оподаткування» можуть бути:
- облікові, економічні, фінансові, виробничі та аналітичні підрозділи і служби підприємств, організацій та установ різних галузей діяльності та всіх форм власності;
- органи державного управління та місцевого самоврядування;
- органи Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України, Державної аудиторської служби України, установи соціального захисту, охорони здоров’я, освіти та культури, недержавні та державні пенсійні фонди;
- консалтингові та науково-дослідні установи;
- приватні підприємства малого і середнього бізнесу;
- фінансові, кредитні й страхові установи;
- приватна практика.
Працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми (державні, муніципальні, комерційні, некомерційні), та за будь-якими видами економічної діяльності. Випускники здатні виконувати професійну роботу за ДК 003-2010 за кваліфікаційними угрупуваннями:
- 3433 – Бухгалтер
- 3433 – Асистент бухгалтера-експерта
- 3433 – Касир-експерт
- 2 – Бухгалтер-експерт
- 2 – Бухгалтер-ревізор
- 2 – Аудитор
- 4121 – Рахівник
- 3439 – Ревізор
- 3152 – Ревізор з виробничо-технічних і економічних питань
- 3429 – Ревізор комерційний
- 4211 – Касир (на підприємстві, в установі, організації)
- 4212 – Касир (в банку)
Запрошуємо на навчання!
Коледж допоможе тобі стати першокласним професіоналом!