Економіка – це мистецтво задовольняти безмежні потреби за допомогою обмежених ресурсів.
Л. Пітер (1919-1990), канадський і американський педагог та літератор
Якщо ти самостійна і відповідальна молода людина, вмієш рахувати гроші та завтра плануєш стати акулою бізнесу – освіта за спеціальністю «Економіка» стане запорукою твого успіху!
Галузь знань: 05 «Соціальні та поведінкові науки»
Спеціальність: 051 «Економіка»
Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з економіки
Підготовка фахівців здійснюється за освітньо-професійним ступенем – фаховий молодший бакалавр
Передумови: наявність базової або повної загальної середньої освіти
Термін навчання на базі:
- повної загальної середньої освіти (11 класів) – 1 рік 10 місяців;
- базової загальної середньої освіти (9 класів) – 2 роки 10 місяців.
Форма навчання: денна
Джерела фінансування для здобуття фахової передвищої освіти з даної спеціальності: за рахунок державного замовлення, за кошти фізичних або юридичних осіб.
Професія економіста має такі унікальні риси:
- перспективність – можливість успішно почати власний бізнес;
- універсальність – широкі можливості працевлаштування в будь-якій сфері, де потрібні економічні знання;
- дохідність – високий рівень заробітної плати економістів-професіоналів.
Основна мета роботи економіста – правильно розставити пріоритети і цілі, щоб отримати максимальний прибуток при найменших витратах.
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності спеціальності 051 «Економіка»:
- здатність виявляти знання та розуміння проблем предметної області, основ функціонування сучасної економіки на мікро-, мезо-, макро- та міжнародному рівнях;
- здатність здійснювати професійну діяльність у відповідності з чинними нормативними та правовими актами;
- здатність пояснювати економічні та соціальні процеси і явища на основі теоретичних моделей, аналізувати і змістовно інтерпретувати отримані результати;
- розуміння особливостей сучасної світової та національної економіки, їх інституційної структури, обґрунтування напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави;
- здатність застосовувати комп’ютерні технології та програмне забезпечення з обробки даних для вирішення економічних завдань, аналізу інформації та підготовки аналітичних звітів;
- здатність використовувати сучасні джерела економічної, соціальної, управлінської, облікової інформації для складання службових документів та аналітичних звітів;
- здатність обґрунтовувати економічні рішення на основі розуміння закономірностей економічних систем і процесів та із застосуванням сучасного методичного інструментарію;
- здатність самостійно виявляти проблеми економічного характеру при аналізі конкретних ситуацій, пропонувати способи їх вирішення;
- здатність проводити економічний аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, оцінку їх конкурентоспроможності;
- здатність поглиблено аналізувати проблеми і явища в одній або декількох професійних сферах з врахуванням економічних ризиків та можливих соціально-економічних наслідків.
Переваги навчання за спеціальністю 051 «Економіка»:
- Освітньо-професійна програма підготовки фахівців за даною спеціальністю складена з урахуванням вимог ринку праці.
- Педагогічні працівники, які забезпечують фахову підготовку, мають високий рівень кваліфікації, регулярно проходять стажування та підвищують свою кваліфікацію, беруть учать у професійних тренінгах, практикумах, конференціях, форумах, наукових семінарах.
- Індивідуальний підхід до здобувачів освіти, студентоцентроване навчання.
- На платформі коледжу Moodle розміщені всі необхідні навчальні матеріали, є можливість дистанційного навчання та спілкування з педагогічними працівниками коледжу для отримання консультацій у зручному форматі.
- Активно застосовуються інформаційно-комунікаційні технології під час вивчення матеріалу. На заняттях є можливість використовувати ТЗН, що покращує запам’ятовування навчального матеріалу та дозволяє презентувати домашню і самостійну роботу здобувачів освіти під час обговорення на заняттях.
- На заняттях педагогічні працівники використовують інноваційні методики навчання (ділові ігри, майстер-класи, кейс-методи, тренінги тощо).
- Здобувачі освіти мають можливості розвивати творчий потенціал, брати участь у різноманітних творчих та предметних гуртках, виховних заходах, які організовуються у коледжі, конкурсах, спортивних змаганнях.
- Вивчення української та англійської мови за професійним спрямуванням.
- Практика на підприємствах різних форм властивості, фінансових установах, органах виконавчої служби та місцевого самоврядування, підрозділах державних служб.
- Випускники коледжу продовжують навчання у Національному університеті харчових технологій за скороченими програмами.
Місцями працевлаштування випускників спеціальності 051 «Економіка» можуть бути:
- Економічні служби та відділи підприємств різних галузей та форм власності, фінансові установи, організації та компанії.
- Департаменти (відділи) економіки обласних, районних, міських органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
- Підрозділи Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України, Державної аудиторської служби України.
Випускники здатні виконувати професійну роботу в розрізі професійних груп та професійних назв робіт відповідно до Національного класифікатора України («Класифікатор професій ДК 003:2010)»:
- економіст,
- економіст-бухгалтер,
- економіст-аналітик,
- економіст-статистик,
- економіст бізнес-процесів,
- економіст з управління капіталом та інвестиціями,
- економіст з праці та фахівець з HR,
- економіст з планування і збуту в сфері виробництва та торгівлі,
- менеджер проектів і стартапів,
- консультант з економічних питань,
- експерт з питань програмного забезпечення і систем підтримки прийняття рішень,
- фахівець з зовнішньо-економічної діяльності,
- економіст з ризик-менеджменту.
Запрошуємо до нас на навчання!