Скачать шаблон Joomla с JooMix.org

Андріївські вечорниці

13 December 2017

  

Сучасність поступово витісняє знані нашими бабусями і дідусями звичаї і обряди, видозмінює їх, певною мірою трансформує на новий лад. Багато чого відходить у минуле і залишається лише пам’яттю, згадкою про життя наших предків. З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними обрядами. Одним із свят, яке завжди відзначали наші діди і прадіди, було зимове свято, особливо важливе для молоді, – день Андрія Первозванного. Напередодні цієї дати прийнято збиратись на Андріївські вечорниці – одне із найвеселіших свят в зимовому циклі, і  з яким  пов’язано безліч неординарних звичаїв. За народним календарем цього дня заведено гуляти й веселитися.

В гуртожитку Кам’янець-Подільського коледжу харчової промисловості вирішили не порушувати традицій нашого народу, а теж ненадовго перенестися в ті далекі часи, відсвяткувати це свято молодіжними конкурсними веселими вечорницями. Дійство, яке представили студенти, заворожило: затишна хата з щирими господарями, гурт веселих дівчат, парубки, щедрий стіл із смачними стравами – усе це налаштовувало на неабиякий позитив. Не обійшлося і без традиційного ворожіння, бо як відомо, саме цього дня дівчата вгадували свою долю. Закінчилось свято частуванням усіх глядачів смачними українськими варениками на різні смаки. Можна сміливо сказати, що вечорниці вдались, показавши всю самобутність українських традицій і вміння розважатися.

У світі ніколи нічого не стоїть на місці, все змінюється, але пам’ять минулих поколінь має жити, має жити історія, адже це робить нас індивідуальними та духовно багатими.

 

Контакти

м. Кам'янець-Подільський,
вул. Суворова, 2

  • Teл: +38 03849 2-31-18
  • Email: kpkhp@i.ua

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Top
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…